#ärarääma koondas noored läbi muusika loodushoidu panustama

A72A3887 A72A3905 A72A4024 A72A4235 A72A4435 A72A4447

18.02.2018

Taaskasutuskampaania #ärarääma koondas noored läbi muusika loodushoidu panustama

Eesti Pandipakend koostöös muusikutega Arop, Mick Moon, EiK ja Wazar viisid aasta alguses läbi noortele suunatud kampaania #ärarääma. Selle eesmärk oli tõsta noorte teadlikkust taaskasutamise ja keskkonnasäästlikkuse vallas. Kampaania kulmineerus eile, 17. veebruaril kohvikus Sinilind toimunud salareivi ja peagi ilmuva #ärarääma muusikavideo võtetega.

#ärarääma kampaania ja samanimelise muusikapala ilmumisega soovis Eesti Pandipakend tõsta Eesti noorte teadlikkust pakendite taaskasutamise olulisusest neid kõnetava meediumi ehk muusika abil. Räpparite Arop, Mick Moon ja EiK riimidele tegi instrumentaali viimastel aastatel Londonis tegutsev muusikaprodutsent Wazar.

Kampaania jooksul kutsuti noori üles tagastama pandipakendeid taaraautomaati selleks, et need jõuaks taaskasutusse. Sotsiaalmeediasse postitatud taaratšeki pildi eest said noored kampaanialehel ärarääma.ee samanimelise loo endale alla laadida ja osaleda erinevate auhindade loosimises.

Üleskutsest mitte räämata võttis osa ligi 3000 noort üle Eesti, kelle vahel loositi välja Fjällräveni ookeaniplastist valmistatud seljakotte, mänguplatvormi Steam ja muusikateenuse Spotify kinkekaarte ning kutseid #ärarääma salareivile.

“On siiras rõõm tõdeda, et keskkonnahoiu temaatika ja meie koduplaneedi tervis noortele ning  ettevõtmises kaasa löönud artistidele nii palju korda läheb. Sooviksime tänada kõiki kampaania raames pandipakendeid taaskasutusse suunanud noori. Te olete ülioluliseks eeskujuks tervele Eestile, kuid mitte ainult!“ ütles Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal.

„Räämamine on mentaliteedi küsimus – ma soovisin seda läbi muusika muuta. Loodan, et kasvõi üks inimene sai sellest indu, et olla parem versioon endast“, selgitas Uku Arop eesmärki, mida #ärarääma  tema jaoks kannab.

17. veebruaril kohvikus Sinilind toimunud salareivil astusid üles Arop, Mick Moon ja EiK ning lisaks DJ Sasha Mirson. Salareivil toimusid ka „Ära Rääma“ ametliku muusikavideo võtted.

Kampaania ametlik veebileht: www.araraama.ee.

Arop x Mick Moon x EiK x Wazar – „Ära Rääma“: www.youtube.com/watch?v=wUQbQzkHHWQ

Salareivi ametlik galerii asub siin. Fotode autor on fotograaf Aron Urb.

Eesti Pandipakend on 2005. aastal joogitootjate/maaletoojate ning kaupmeeste poolt pakendiseaduse sunnil loodud taaskasutusorganisatsioon, mille ülesandeks on hallata ja korraldada üle-eestilist tagatisrahaga koormatud pakendite (vee, karastusjoogi, õlle ja lahja alkohoolse joogi plastmass-, klaas- ja metallpakendite) kogumist, transporti, loendamist, sorteerimist ja taaskasutamist. Eesti Pandipakendiga on liidetud 342 tootjat/maaletoojat ning 850 kaupmeestele kuuluvat tagastuskohta.

Lisainformatsioon:
Rauno Raal
Tegevjuht
Eesti Pandipakend
Tel: 5169788
E-post: rauno@eestipandipakend.ee

Tagasi