Eesti Pandipakend investeerib rajatavasse pakendite käitluskeskusesse 3 miljonit

13.08.2012

Eesti Pandipakend investeerib Tallinnasse rajatavasse büroo- ja tootmishoonesse üle 3 miljoni euro. Uus keskus valmib 2013. aasta mais.

Eesti Pandipakendi rajatava pakendite käitluskeskuse ehituse maksumus on üle 2 miljoni euro. Kuna uues hoones ei keskenduta mitte ainult pakendite loendamisele, vaid ka sorteerimisele ja taaskasutuseks ettevalmistusele, investeerib EPP uutesse seadmetesse lisaks miljon eurot.

„Meie jaoks on see investeering möödapääsmatu, sest asume praegu logistiliselt ebamugavas kohas ning ka valdav osa meie kasutatavatest seadmetest on juba lootusetult vananenud,“ ütles Eesti Pandipakendi juhatuse liige Kaupo Karba.

Kaheksa aastat tagasi asutatud Eesti Pandipakend alustas toona tööd suure meeskonnaga ja valdavalt kasutatud seadmetega, mille abil on tänaseks käideldud üle miljardi pakendi.

Karba sõnul on uus keskus senisest rohkem automatiseeritud ning seeläbi ka palju efektiivsem: „Tänaste investeeringute eesmärk on saada madalatel käitamiskuludel toimiv lahendus, millest võidavad nii kaupmehed, joogitootjad/maaletoojad kui ka tarbijad.“

Kui täna sorteeritakse pakendeid suures osas käsitsi, siis uues keskuses teeb selle töö ära automaatsorter. Samuti võetakse kasutusele kaasaegsed pressid, mis võimaldavad ühte pakendikuubikusse suruda pea kaks korda rohkem pakendeid. Nende lahenduste ja seadmete kasutuselevõtuga vähendab Eesti Pandipakend CO2 jalajälge ca 1,5 korda.

Ehituse peatöövõtja hanke võitis Nordecon Betoon OÜ. „Eesti Pandipakendi büroo- ja tootmishoone küllaltki spetsiifiliste, efektiivse taaskasutuse tarbeks loodud lahenduste elluviimine on meile suur ja huvitav väljakutse, mis võimaldab veelgi tugevamalt kinnitada kanda tootmishoonete segmendis,“ ütles Nordecon Betooni juhatuse liige Toomas Toompuu.

Eesti Pandipakend on 2005. aastal tootjate ja maaletoojate ning kaupmeeste poolt Pakendiseaduse alusel loodud pakendi taaskasutusorganisatsioon, mille ülesandeks on hallata ja korraldada üle-eestiliselt tagatisrahaga koormatud pakendite kogumist, transporti, sorteerimist, loendamist ja taaskasutamist. Vastavalt pakendiseadusele hõlmab see vee, karastusjoogi, õlle ja lahja alko­hoolse joogi plastmass-, klaas- ja metallpakendit. Eesti Pandipakendiga on liitunud 150 tootjat ja maaletoojat ning 1350 tagastuskohta. Eesti Pandipakendi pakendiregistris on registreeritud üle 5000 tootepakendi.

 

Lisainformatsioon:

Kaupo Karba
Juhatuse liige
Eesti Pandipakend
Tel: 534 49557
E-post: kaupo@eestipandipakend.ee

Tagasi