Eesti Pandipakend tutvustas tuhandele lapsele pandisüsteemi köögi poolt

17.12.2013

Eesti Pandipakend tutvustas kolme kuu jooksul pea tuhandele Tallinna õpilasele pandisüsteemi ja tööd pandipakendi uues tehases. Õpilaste harimine on osa suuremast EPP algatatud haridusprojektist, mille raames selgitatakse noortele keskkonnahoiu olulisust.

Eesti Pandipakend alustas keskkonnateemalise haridusprogrammiga eelmisel sügisel, mil koolid üle Eesti võistlesid pandipakendite kogumises. Lisaks pakendikogumise võistlusele toimusid koolides keskkonnateemalised tunnid, kus õpilastele tutvustati pandisüsteemi, räägiti pakendite taaskasutamise tähtsusest laiemalt, näidati õpetlikke videolõike ja viidi läbi põnevaid viktoriine.

„Otsustasime sel sügisel kutsuda koolid meie tehasesse, et lapsed näeksid, mis purkide ja pudelitega pärast taaraautomaati viimist edasi saab. Peame sellist lähenemist  äärmiselt oluliseks, sest ainult läbi vahetu kogemuse saame kasvatada keskkonnateadlikke eestlasi,“ ütles Eesti Pandipakendi tegevjuht Rauno Raal.

Lisaks pandipakendite käitluskeskusega tutvumisele toimusid tehases ka keskkonnatunnid, mille raames selgitati õpilastele looduse ja keskkonna olulisust ning mida saavad lapsed ise ära teha, et meie keskkond puhtam oleks.

„Kolme kuuga jõudis oluline info pea tuhande Tallinna õpilaseni. Kuna õpilaste ja õpetajate huvi taaskasutuse ja pakendite sorteerimise vastu on väga suur, siis otsustasime projektiga järgmisele aastal jätkata. Siis on oodatud meie juurde kõik Eestimaa koolid,“ ütles Raal.

Loodussõbraliku kooli programmi eesmärk on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada õpilaste ja õpetajate vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutamisse suunamise tähtsust. Loodussõbraliku kooli projekti esimesest etapist võttis osa 70 kooli üle Eesti, kes kogusid üheskoos kokku ligikaudu 44 000 pandipakendit. Selle aasta oktoobris jätkunud haridusprogrammist võttis osa 970 õpilast 43 Tallinna koolist.

Eesti Pandipakend on 2005. aastal joogitootjate ja maaletoojate ning kaupmeeste poolt Pakendiseaduse alusel loodud tootjavastutusorganisatsioon, mille ülesandeks on hallata ja korraldada üle-eestiliselt tagatisrahaga koormatud pakendite kogumist, transporti, loendamist, sorteerimist ja taaskasutamist. Vastavalt pakendiseadusele hõlmab see vee, karastusjoogi, õlle ja lahja alkohoolse joogi plastmass-, klaas- ja metallpakendit. Eesti Pandipakendiga on liitunud 160 tootjat ja maaletoojat ning 900 tagastuskohta. Eesti Pandipakendi pakendiregistris on registreeritud pea 7000 tootepakendit.

Lisainformatsioon:
Rauno Raal
Tegevjuht
Eesti Pandipakend
Tel: 5169788
E-post: rauno@eestipandipakend.ee

Tagasi