Inimesed annetasid taaraautomaatide kaudu rekordilise summa

5.12.2019

Eesti inimesed on sel aastal vajutanud kaupluste taaraautomaatide annetusnuppu novembri seisuga rohkem kui 121 000 korda, mis lööb juba enne detsembri annetusi üle eelmise aasta rekordtulemuse. Kogu annetussumma eest on lapsed saanud sel aastal nautida erinevaid kodumaiseid kultuurisündmusi.

Üle Eesti 367 taaraautomaadile paigutatud nupu abil on heategevusfond Aitan Lapsi sel aastal kokku kogunud rohkem kui 142 000 eurot, mis on täielikult suunatud lastele kultuuriemotsioonide pakkumiseks muuseumi- ja teatrikülastuste, kontsertide, spordivõistluste, muusikasündmuste ja paljude teiste ettevõtmiste kaudu. Keskmine korraga heategevuseks annetatud summa on üks euro ning võrreldes eelmise aastaga on tänavune annetatud summa kasvanud juba 4%.

“Taaraautomaatide kaudu tehtud annetused on aasta-aastalt suurenenud, samuti kasvab stabiilselt annetavate inimeste arv. Sel aastal jõudsime rekordini juba enne detsembrit, mil heategevusse panustamine traditsiooniliselt kasvab,” kommenteeris Aitan Lapsi juhatuse liige Eve Männik.

Eelmisel aastal annetasid Eesti inimesed taaratagastustega üle 136 000 euro, mille eest said lapsed tänavu häid emotsioone kogeda. Annetused võimaldasid tuhandetel lastel nautida lastelavastusi erinevates Eesti teatrites, samuti keskkonnateemalisi rändetendusi lasteaedades. Koostöös Kadrioru kunstimuuseumiga jõudsid paljud lapsed kunstinäitustele. Samuti said lapsed käia Saku Suurhallis Eesti Laulu finaalkontserdi peaproovil, Eesti jalgpallikoondise mängudel, Ruja kontserdil lauluväljakul ning mitmetel muudel kultuurisündmustel.

“Suur tänu kõikidele inimestele, kes aina tihedamini annetusnuppu vajutavad, et lapsed ikka ja jälle positiivseid elamusi saaks kogeda. Kõik annetatud raha läheb viimse sendini laste kultuuriprojektide toetuseks,” ütles Männik. “Värskendasime äsja ka automaatide välimust, mis kannavad ühe väikese ja tänuliku teatrikülastaja toredat mõtet, et iga pudeli unistus on jõuda taaraautomaati.”

Männiku sõnul muutuvad inimesed järjest rohkem keskkonnateadlikumaks ning seeläbi jõuabki aina rohkem tühja taarat pakendiringlusesse. Männiku sõnul on keskmine annetussumma üks euro ning annetuste kõrghooaeg on lisaks jõuluperioodile ka suvi, kui joogitarbimine elanikkonna seas hüppeliselt kasvab.

Heategevusfond käivitas projekti „Aitan Lapsi“ 2011. aastal koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Service ja teistega lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Sellest ajast alates on inimesed teinud pandipakendi automaatide kaudu annetusi ligi 920 000 euro väärtuses ning teatri, muusika, kirjanduse ja kunsti elamusi on saanud nautida  133 000 last. Lapsi saab aidata igaüks. Selleks piisab vaid pandipakendi tagastamisest taaraautomaati ning annetusnupu Aitan Lapsi vajutamisest. Annetada saab 367 taaraautomaadis üle Eesti. Suurematest jaekettidest on projektiga liitunud Prisma, Selver, Rimi, COOP Maksimarket ja Konsum, Stockmann, Kaubamaja, Grossi Toidukaubad ja Keila TÜ.

Lisainfo:
Kerttu-Liina Urke
Eesti Pandipakendi büroo- ja kommunikatsioonijuht
e-post: kerttu-liina@eestipandipakend.ee
tel. +372 569 49279

Tagasi