Laulu- ja tantsupeolt koguti kokku ligi 5200 pandipakendit

Eesti Pandipakend koos Õpilasmaleva noortega kogus laulu- ja tantsupeol kokku ligi 5200  pandipakendit, mis kõik jõuavad ümbertöötlemise tulemusel uute pudelite ja purkidena tagasi kasutusse. Juubelipeol kogutud pandipakendite tagatisraha suunatakse täies ulatuses heategevusse.

Neljapäevast pühapäevani oli Eesti Pandipakend (EPP) lauluväljakul rekordilise 30-liikmelise meeskonnaga, kelle toel said peolised EPP rohelises teavitustelgis osa taaskasutamise teemalisest keskkonnaharidusprogrammist. Lisaks teostati alal spetsiaalselt juubeli peo tarbeks toodetud koduskasutatavate seljakastidega pandipakendite korjet.

Kui 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeol koguti kokku pea 35 tonni prügi, mille hulgas oli ka märkimisväärne hulk pandipakendeid, siis tänavu paigaldas Kemmerling korraldajate soovil segajäätmete konteineritele lisaks ka panditaara kogumiskonteinerid.

„Spetsiaalselt markeeritud kogumisvahendite kasutusele võtmisega pakkusime esmakordselt peo ajaloos külalistele võimalust oma jäätmete sorteerimiseks. Peoliste varustamine korduskasutatavate joogipudelitega, aga ka võimalus pandipakendite ümbertöötlemisse suunamiseks vähendas kokkuvõttes oluliselt sündmuse jalajälge“ ütles laulupeo jäätmekorralduse eest hoolitsenud Raimo Matvere.

„Suurürituste puhul nagu tantsu- ja laulupidu, on jäätmed tõsine väljakutse, mistõttu tegime malevanoortele ettepaneku aidata seljakastidega lauluväljakul ringi käies seda puhtana hoida. Noored said eelneva meiepoolse väljaõppe ja kindlustunde, miks on nende panus loodushoiu mõttes oluline ja oskasid seda teadmist ka pandipakendite tagastajatele jagada,“ ütles Eesti Pandipakendi kommunikatsioonijuht Kerttu-Liina Urke.

Seljakastidesse kogusid 20 noort 1770 pandipakendit, mis kõik suunatakse ümbertöötlemisse ja mille pandiraha eest pakutakse heategevusfond Aitan Lapsi vahendusel Eesti lastele kultuurielamusi.

Juubelipidudel paiknenud konteineritesse kogutud pandipakendite tagatisraha läheb SA Laulu- ja tantsupeo valitud heategevusfondi, mille täpne valik on veel korraldajate poolt otsustamisel.

Laulu- ja tantsupeo teabejuhi Sten Weidebaumi sõnul on kokku kogutu tunnustus igaühele, kes väljakul viibis ja oma panditaara selleks ettenähtud kogumisvahenditesse pani: „Lõppkokkuvõttes sai tuhandetest väikestest sammudest üks suur samm, sest suur hulk inimesi pingutas üheskoos puhtama homse nimel.“

Eesti Pandipakend on 2005. aastal joogitootjate/maaletoojate ning kaupmeeste poolt pakendiseaduse alusel loodud taaskasutusorganisatsioon, mille ülesandeks on hallata ja korraldada üle-eestilist tagatisrahaga joogipakendite kogumist, transporti, loendamist, sorteerimist ja taaskasutamist. Eesti Pandipakendiga on liidetud 350 pakendiettevõtjat , 820 kaupmeestele kuuluvat tagastuskohta ning 420 HoReCa sektori korjekohta. EPP on oma tegutsemisaja jooksul kokku kogunud ja taaskasutusse suunanud üle 3,8 miljardi pandipakendi.

Fotod (autor Kerttu-Liina Urke): https://www.dropbox.com/sh/fookmzinnggh8g0/AAAPMpxdomjDEVr6gAxmPsYYa?dl=0

Lisainformatsioon:
Kerttu-Liina Urke
Kommunikatsioonijuht
Eesti Pandipakend
Tel: 569 49279

Tagasi